Politsei ja päästjate palgatõusuks läheb üle 20 miljoni
Eesti

Politsei ja päästjate palgatõusuks läheb üle 20 miljoni

"Eesti julgeoleku nurgakivi on inimene ja mul on hea meel, et jõudsime valitsuses palgatõusus kokkuleppele," rääkis siseminister Andres Anvelt. "Eesmärk on, et päästja keskmine põhipalk tõuseks Eesti keskmisele ning politseinike põhipalk oleks 120 protsenti Eesti keskmisest palgast." 2019. aasta riigieelarvest on politsei- ja piirivalveameti töötajate palgatõusuks ette nähtud 12,9 miljonit ja päästeameti palgafondi kasvuks 7,9 miljonit eurot - see tähendab patrullpolitseinikele ja päästjatele suuremat palgatõusu kui kunagi varem.

Paavst külastab Eestit

Eakad saavad Helsingi eeskujul moodsad kodud

Eakad saavad Helsingi eeskujul moodsad kodud

Eakad linnaelanikud saavad seenioride maja ning erakapitali kaasamisega seenioride teenuskodu, ütles abilinnapea Tõnis Mölder, kelle sõnul annab Põhjamaade kontseptsioon eakatele eelkõige vabaduse ning võimaluse oma vanaduspäevi väärikalt ja mõnusalt veeta.

Millist sõnumit ootate paavstilt?

Mida tähendab paavsti külastus tallinlastele?

Pealinn

KÜBERILMA VIRVATULED: "Paavsti laen" ja "armuvahekord prantslannaga" on vaid laukad küberkuritegevuse hiigelsoos

KÜBERILMA VIRVATULED: "Paavsti laen" ja "armuvahekord prantslannaga" on vaid laukad küberkuritegevuse hiigelsoos

Pidanuksin olema maailma õnnelikem inimene, sest ühel ja samal nädalal pakkus Rooma paavst isiklikult Facebookis "ainult kristlastele mõeldud" ülisoodsat laenu ja kaunis prantslanna Marie kätt ja südant. Kuigi sotsiaalvõrgustikes levinud manipulatsioonid panevad lihtsameelsuse poolest muigama, ei ole need sugugi süütud. "Suurbritannias on mõned aastad tagasi juhtunud ka ohvrite enesetappe," hoiatab psühholoog Ülli Kukumägi.

Teravnurk

Tallinn võttis hiljuti vastu programmi, kuidas tulla toime vägivaldsete noortekampadega ja tagada linnaelanike turvalisus. Kuidas võiks programm noortele mõjuda?

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks

Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks

"Enamus OÜtajaid kulutavad kokkuhoitud raha lihtsalt igapäevastele asjadele ära, sest see on justkui tasuta saadud," sõnas ettevõtluskõrgkooli Mainor õigusõppejõud Janus Paurman. "Tegelikult tuleb see raha inimese enda tuleviku ja pensioni arvelt, mis kahaneb maksmata maksude võrra väga madalaks."

Tule autovabale päevale oma tervist turgutama!

Tule autovabale päevale oma tervist turgutama!

"Inimestel ei tule maiste tegevuste kõrval nagu meeldegi, et peab ka oma tervisega tegelema. Sellele hakatakse mõtlema alles siis, kui ilmnevad esimesed tervisehädad. Inimese tervis sõltub pooleldi sellest, millist elustiili ta viljeleb," ütles kulturist Ott Kiivkas, kutsudes rahvast autovaba päeva tervisemessile.

Linnaosade uudised

Tallinna Maraton 2018

põnevad sündmused tallinnas

Kuidas mõjub 1321 euroni kuus tõusnud keskmine palk Eesti majandusele?

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka
Pere Eesti

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

"Saime raportist kinnituse Eesti noortepoliitiliste suundade tulemuslikkusele, see on olnud võimalik ainult seetõttu, et vabaühendused, kohalikud omavalitused ja riik on koondatud ühise visiooni taha, oleme määratlenud rollid ja vastutuse," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Heameelt teeb ka see, et koguni 87 protsenti noortest on noorsootöös pakutavate tegevustega rahul."

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

"Turistid kulutavad Tallinnas 960 miljonit eurot aastas ja turism loob otseseid töökohti ja kaudseid töökohti erinevates sektorites," ütles abilinnapea Aivar Riisalu. "On oluline, et linna turismiarenguid suunatakse jätkusuutlikult ja vastutustundlikult, säilitades tasakaalu majanduse, keskkonna ja kohaliku elukvaliteedi vahel."

Põnev/kasulik

Kas süsivesikuterikas lõunasöök soodustab väsimuse teket?

Kas süsivesikuterikas lõunasöök soodustab väsimuse teket?

September tähendab paljudele kiirema perioodi algust. Selleks, et uut informatsiooni võimalikult hästi vastu võtta ja tuttavaga siduda, on oluline varustada organismi regulaarselt energiaga. Ometi võivad pikale venivad auditoorsed loengud, klassitunnid või tööpäevad kehale ning vaimule kurnavalt mõjuda.

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (5)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (2)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.