Nelli Kalikova: narkomaanide seas on ka 40-aastaseid eestlastest pereisasid

Nelli Kalikova: narkomaanide seas on ka 40-aastaseid eestlastest pereisasid

Tervise Arengu Instituudi esindaja Aljona Kurbatova andmeil on Eestis hinnanguliselt 9000 süstivat narkomaani. "Kümne aastane langus 14 000lt ei ole positiivne, kuna narkomaanide suremus on väga kõrge. Küll tuleb uusi süstijaid vähem juurde, sest eelistatakse muid manustamise viise," nentis Kurbatova. AIDSi tugikeskuse asutajaliikme Nelli Kalikova sõnul peavad inimesed mõistma, et süstlavahetuspunktidel on AIDSi ennetuses suur roll.

Riigikohus: reklaamimaks on kooskõlas põhiseadusega

Riigikohus: reklaamimaks on kooskõlas põhiseadusega

Riigikohtu hinnangul ei ole kohalike omavalitsuste kehtestavad reklaamimaksud põhiseadusega vastuolus. Riigikohtu üldkogu märkis, et põhiseadus lubab riiklikke ja kohalikke makse erinevalt reguleerida. Erinevalt riiklikust maksust ei nõua aga põhiseadus, et iga kohaliku maksu ülemmäär oleks sätestatud seaduses.

FOTOD! Kalarannast saab moodne ja mugav ühendus mere ja kesklinna vahel

Kalarannast saab moodne ja mugav ühendus mere ja kesklinna vahel

"See töö annab piirkonnale kesklinlikku mõõdet ja arusaamist, et me oleme Tallinna kesklinnas," kirjeldas Kalaranna arhitektuurivõistluse žüriisse kuulunud Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd võidutööd. "Samas on see ala hästi ühendatud mere ja Kalaranna tänavaga, mis on samuti äärmiselt oluline."

Kellele või millele võiks järgmisel aastal saabuvaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks mälestusmärgi püstitada?

Linnaosade uudised

Pealinn

Põnev ja Kasulik

Roheline Pealinn

Eluga Tallinnas jääb rahule 95% elanikest

Eluga Tallinnas jääb rahule 95% elanikest (2)

"Seni, kuni kontserdisaalid on täis, peaks ka pealinna elanike majandusliku toimetulekuga kõik korras olema. Ja saalid on täis!" kommenteeris  laulja Anne Veski Tallinna elanike rahulolu-uuringut, mille järgi pole tervelt 71% elanikest pidanud viimase 12 kuu jooksul oma toimetuleku pärast muretsema.

terrorism euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Savisaare kohtuasja detailide lekitamine

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: Orjapalgad on tervisele ohtlikumad kui alkoholitarbimine

UURING: Orjapalgad on tervisele ohtlikumad kui alkoholitarbimine

Soome teadlaste koostatud värskest uuringust selgub, et madalapalgalised töökohad vähendavad inimeste eluiga suuremal määral kui rohke alkoholitarbimine. Madalapalgaliste eluiga on keskmiselt kaks aastat lühem, kui kõrgepalgalistel. "Madal palk mõjutab keskmist eluiga oluliselt rohkem kui heaolu," märkis professor Mika Kivimägi.

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga