Ahto Lobjakas põlevkivist: Eesti Energia matab, mitte ei kaevanda raha

Lobjakas põlevkivist: Eesti Energia matab, mitte ei kaevanda raha

"Kui nafta hind tõuseb, on hästi, kui langeb, on jälle halvasti. Ma ei näe, et see oleks jätkusuutlik ärimudel," rääkis kolumnist Ahto Lobjakas, kelle hinnangul on põlevkivil Eesti jaoks praegu küll suur väärtus, aga puudub tulevik. Ta lisas, et aastast 2010 on Eesti Energia investeerinud 1,2 miljardit eurot, aga varade jääkväärtus on 1,4 miljardit. "Mul tekib küsimus, kas seda raha pole tõesti kusagile paremini kulutada? Kas poleks õiglasem öelda, et Eesti Energia matab, mitte ei kaevanda, raha põlevkivile?"

Raekoja platsil avati malevasuvi

Eesti Loodusmuuseumi Suvemuuseumis saab loomi uurida

Eesti Loodusmuuseumi Suvemuuseumis saab loomi uurida

Sel suvel ootab Eesti Loodusmuuseum igal kolmapäeval kõiki 5-8aastaseid loodushuvilisi lapsi Suvemuuseumisse. Suvemuuseumis õpitakse üheskoos tundma erinevaid loomi ning veedetakse aega nii mikroskoopidega laboriklassis kui värskes õhus.

Hipsteri põiku Põhja-Tallinnasse ei tule

Hipsteri põiku Põhja-Tallinnasse ei tule

Tallinna linnavalitsuse nimekomisjon lükkas tagasi Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi ettepaneku nimetada Kotzebue tn ja Vana-Kalamaja tn vahelise kvartali detailplaneeringuga tekkiv tänav Hipsteri põiguks.

Tuntud inimesed jaanipäevast

Pealinn küsis tuntud inimestelt, kui kriitiliselt suhtub meie inimene oma kehasse, kui napilt ta suvel riietub ning kuidas reageerib julgele riietumisstiilile kombluspolitsei rahva seast.

Majandusteadlane Jaan Männik: tänase valitsusega astmelist tulumaksu ei tule!

Jaan Männik: tänase valitsusega astmelist tulumaksu ei tule!

"Selle valitsusega, mis praegu on, me Eestis astmelist tulumaksu ei saa. Kui meil oleks üks enamusvalitsus, mis koosneks Keskerakonnast ja sotsiaaldemokraatidest, siis ma ei välista, et meil oleks Eestis astmeline tulumaks, sest see on poliitiline otsus," ütles majandusteadlane Jaan Männik.

Tervisevaldkonna analüüs paljastas mitmeid kitsaskohti

Tervisevaldkonna analüüs paljastas mitmeid kitsaskohti

Praeguse kuluprofiiliga jätkates ning rahvastiku vananemist ja makromajanduslikke suundumusi arvestades kasvab lõhe tervishoiu rahastamise tulude ja kulude vahel. Haigekassa reservid muutuvad 2022. aastaks negatiivseks ning vajadus uute lahenduste järele on pakiline.

PEALINN PILDIS

Jaanipühad olid päästjatele töised

Jaanipühad olid päästjatele töised

Võidupüha, jaanipäev ning möödunud nädalavahetus olid päästjatele väga töised, kinnitas Põhja-Eesti päästekeskus. Jaanilõke süütas maja ning pidulised läksid päästevestideta merele paadiga sõitma.

Buss nr 1A suunatakse ümbersõidule

Buss nr 1A suunatakse ümbersõidule

Tallinna Transpordiamet teatab, et seoses remondiga Ranna teel paikneval Milstrandi raudteeülesõidul suunatakse liini nr 1A (Viru keskus - Viimsi keskus) bussid 2. ja 3. juulil ümbersõidule.

Lugeja kirjutab

Nali ja naer

TERRORISM JA ISLAMIRIIK

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga

Linlased suisa võistlevad vanade majade vuntsimises

Linlased suisa võistlevad vanade majade vuntsimises

"Kui varem peeti vana hoonet nuhtluseks, siis nüüd vaadatakse seda pigem omaette väärtusena. Kohati on miljööaladel tekkinud isegi võistlus, kes oma hoone paremini korda teeb," ütles linnaarhitekt Endrik Mänd eelmisel nädalal linna parimate vanade majade kordategijate tunnustamisel.