Väino Rajangu: Reidi teed on kohalikele elanikele väga vaja

VÄINO RAJANGU: Reidi teed on kohalikele elanikele väga vaja

Järgmisel nädalal esitleb majandusdoktor Väino Rajangu koduloolist raamatut Kadrioru ja Tallinna sadama vahelisest piirkonnast. Muuhulgas kirjutab ta raamatus praegu kirgi kütva Reidi tee kavandamise ajaloost, märkides, et ise selle piirkonna pikaaegse elanikuna on ta uue tee rajamisele kahe käega poolt, sest seda on muuhulgas kohalikele elanikele väga vaja. "Meedia ei räägi üldse rohealast, promenaadist ega sellest, et Narva mnt elanikele on Reidi tee suur kergendus," lausus Rajangu.

Uuring: arstide eksimus on USA-s sageduselt kolmas surmapõhjus

Arstide eksimus on USA-s kolmas surmapõhjus

Vähemalt 250 000 inimest suri 2013. aastal mitte haigustesse või vigastustesse, vaid arstide eksimuste tõttu, mida oleks võinud ennetada. See arv on kõrgem kui insuldi ja Alzheimeri tõve põhjustatud surmad kokku. Veel levinumad surmapõhjused olid südamehaigus ja vähk, mis kumbki nõuavad Ühendriikides aastas umbes 600 000 inimelu.

Politsei valetas Harku keskuses toimunud rahutuste kohta

Politsei valetas Harku keskuses toimunud rahutuste kohta

Politsei tegi Harku kinnipidamiskeskuses mullu novembris toimunud rahutuste mahasurumisel mitmeid juhtimisvigu, tulistas kummikuulidega rahulikku inimest ja ka valetas juhtunu kohta. Sisekontrolli raporti kohaselt ei olnud siiski "mässajaid" eriti palju, mitmekümne asemel "umbes 13 inimest", kes "seisavad rahulikult", "räägivad omavahel juttu".

Pealinn küsis tuntud inimestelt, milline on nende suhe pensionifondiga ja kui palju nad neile loodavad.

Pealinna parimad palad 02.05.2016

Lugeja kirjutab

Nali ja naer

TERRORISM JA ISLAMIRIIK

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Rahvaarv kasvas tänu sisserändele

Rahvaarv kasvas tänu sisserändele

Täpsustatud andmetel elas 2016. aasta 1. jaanuaril Eestis 1 315 944 inimest, mida on 2673 inimest rohkem kui aasta varem samal ajal, teatas statistikaamet. Rahvaarv vähenes loomuliku iibe tõttu 1336 inimese võrra, kuid suurenes positiivse rändesaldo tõttu 2410 inimese võrra.

Savisaare kohtulahing prokuratuuriga

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Analüüs: HIV-epideemia on suurem probleem kui valitsuse pakutud lahendused

Raporti autorid kritiseerivad ka töö- ja tervishoiuministri Jevgeni Ossinovski samme HIV-erikomisjoni loomiseks riigikogus. "Sisuliselt palus minister parlamendilt toetust nende ülesannete täitmiseks, millega ta peaks ise toime tulema," nentisid Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juhatuse liige Andrus Loog ja mõttekoja Praxis tervisepoliitika analüütik Laura Aaben, kelle hinnangu sotsiaalministeerium teeb pingutusi HIV-ga võitlemisel, ent valitsuse tasemel on ilmseid puudujääke.

Tšernobõli kanad lendasid puu otsa magama

Tšernobõli kanad lendasid puu otsa magama

"Kõigile Tšernobõlist tagasi tulnud meestele anti kohe invaliidsustõend – paljud mürgitasid end kohalike õunte ja pirnide söömisega, aga leidlikud mehed ajasid tsoonis tomatipastast ja hernekonservist viina," meenutas Eesti Tšernobõli Ühingu esimees, ise neli kuud radioaktiivse kiirguse piirkonnas töötanud Jüri Reinmann.