Rein Veidemann: Reformierakond ratsutab endiselt neoliberalismi ja finantskapitali ratsul

Rein Veidemann: Reformierakond ratsutab endiselt neoliberalismi ja finantskapitali ratsul

"Jah, Reformierakond kui võitja püüab loomulikult mängida esimest viiulit ja seni on neil õnnestunud dikteerida teistele osapooletele enda tingimused. Nii et nemad kannataksid kõige vähem, kui miski viltu valitsuses läheks," ütles kultuuriteadlane ja õppejõud Rein Veidemann Pealinnale valimisjärgseks kommentaariks, kelle sõnul teised osapooled maksavad kinni eksimise hinna. "Nii oli see IRL-ga, nii on see sotsidega."

Savisaar: tunnustan Reformierakonda võidu puhul

Edgar Savisaar: tunnustan Reformierakonda võidu puhul

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kirjutas suhtlusvõrgustiku Facebook'i oma seinal, et tunnustab riigikogu valimised võitnud Reformierakonda. Vaatamata paljudele teravatele probleemidele Eesti ühiskonnas ning ka erakonnas endas, suudeti siiski oma valijad mobiliseerida ning hääletama tuua," kirjutas ta.

Ilves alustas kohtumisi riigikokku pääsenud erakondadega

Ilves alustas kohtumisi riigikokku pääsenud erakondadega (0)

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves alustas esmaspäeval kohtumisi riigikogu valimistel parlamenti pääsenud erakondade esindajatega. "Me näeme vajadust senisest laiema koalitsiooni järele. Ma tänan kõiki kodanikke, kes osalesid riigikogu valimistel ning kujundasid oma häälega Eesti tulevikku," ütles Ilves.

Südamelt ära

Talvik: muutused Eesti poliitikas hakkaksid siis, kui toimuksid ennekõike Reformierakonnas

Talvik: muutused Eesti poliitikas hakkaksid siis, kui toimuksid ennekõike Reformierakonnas (0)

"Ma hoian ikka peast kinni – kuidas see võimalik on? Ühest küljest Reformierakonnas on osavad poliitmanipulaatorid võib-olla ja teisest küljest ma ikka ei saa valijast aru, et kui nii palju on sellist ülbust ja kõrkust, üleolekut Eesti poliitikas viimasel ajal olnud, ja ilmeksimatuse sündroomi, siis inimesed lähevad uuesti valimiskasti juurde tagasi ja teevad sama otsuse," rääkis Artur Talvik.

Eksperdid: koalitsiooni väikepartei lastakse põhja

Eksperdid: koalitsiooni väikepartei lastakse põhja

Valitsuskoalitsiooni moodustamisel on Reformierakonna tõenäoline partner Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kuid kolmanda partneri valik on keeruline, samas ei ole ka väikeparteide väljavaated parlamendis eriti avarad, arvavad politoloog Mari-Liis Jakobson ja kommunikatsiooni õppejõud Agu Uudelepp.

"MANDARIINIDE" AUTOR: USA-s olime kuulsate näitlejatega võrdsed

"MANDARIINIDE" AUTOR: USA-s olime kuulsate näitlejatega võrdsed

Pealinn intervjueeris lennujaamas USA-st Oscarite galalt koju saabunud filmi «Mandariinid» üht peaosatäitjat Lembit Ulfsakit ja filmi grusiinist režissööri Zaza Urušadzet. Kuigi Eesti-Gruusia ühisfilm parima võõrkeelse filmi Oscarit ei saanud, oli juba konkursil osalemine ise suur edu. "Kohtumised tuntud filmikriitikute ja ajakirjanike jäävad kauaks meelde," tunnistas Hollywoodist Oscari galalt naasnud näitleja Lembit Ulfsak.

Krimi

Tarbija

Tervis

Pere ja kodu

Kultuur

Majandus

Välisuudised

Sport